2,5 promila za kółkiem o 7:30

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Kilka dni po policyjnym komunikacie o zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, w ręce mundurowych wpadł kolejnychdwóch pseudo kierowców. Badanie każdego z nich wykazało ponad 2 promile alkoholu. Niestety wielu kierujących za nic ma przepisy prawa, a przede wszystkim bezpieczeństwo innych.

W środę, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy już kilkanaście minut po godzinie 7 rano w Będgoszczy zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Kontrola stanu trzeźwości kierującego nim 44 latka wykazała obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił tym samym prawo jazdy i sam został zatrzymany w izbie wytrzeźwień. Następnego dnia w trakcie przesłuchania tłumaczył, że całą noc poprzedzającą zatrzymanie spędził nad jeziorem wraz kolegą łowiąc ryby i pijąc przy tym piwo. Niestety nie było to piwo bezalkoholowe.

W czwartkowe popołudnie w Lipianach, policjanci tamtejszego Komisariatu zatrzymali osobowego fiata cinquecento. I w tym przypadku kierującego poddano badaniu na trzeźwość. Niestety 44 letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po czynnościach na miejscu kontroli policjanci osadzili mężczyznę w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Obu zatrzymanym 44 latkom grozi kara do 2 lat więzienia.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj