14 latek za kierownicą kradzionego samochodu

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Wizyta w Sądzie Rodzinnym czeka 14 letniego mieszkańca Barlinka, który cudzym samochodem bez wiedzy i zgody właściciela urządził sobie nocną przejażdżkę po okolicy, zakończoną w przydrożnym rowie.

Właściciel doskonale znał chłopca. Przez kilka lat wychowywał go wspólnie z jego matką, żyjąc z nią w nieformalnym związku. Pomimo zakończenia związku jej matki, 14 latek nadal utrzymywał kontakty z byłym "ojczymem”. W miniony weekend przyjechał do niego w odwiedziny. Wieczorem zapałał niepohamowana chęcią przejechania się samochodem. Najprościej było wejść do domu i z kieszeni spodni byłego partnera matki zabrać kluczyki od osobowego opla. Do samochodu wsiadł razem z kolegami. Najpierw we trzech, a po odwiezieniu jednego z nich we dwóch jeździli po okolicznych drogach. Niestety jadąc pomiędzy dwiema miejscowościami młody "kierowca” nie był w stanie utrzymać pojazdu na drodze i wylądował w przydrożnym rowie. Żadnemu z chłopców nic się nie stało, wydostali się z auta i pieszo poszli do domów. W mieszkaniu byłego ojczyma odłożył kluczyki i jak gdyby nigdy nic położył się spać. Właściciel pojazdu o zdarzeniu powiadomił pyrzyckich policjantów. W trakcie prowadzonych działań policjanci uzyskali informację o pozostawionym w rowie pojeździe, ustalili też i zatrzymali winowajcę.

14 letni miłośnik kierownicy przesłuchany został w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich tłumaczył się będzie ze swoich zapędów motoryzacyjnych.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj