100 załotych „na tacę…”

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Wtorek 21 stycznia pewnie długo pozostanie w pamięci 57 letniego szczecinianina. Zatrzymany w Pyrzycach do kontroli drogowej, chciał przekupić policjanta 100 złotowym banknotem, by ten nie wypisywał mu mandatu.

Kierowca zatrzymany został do kontroli na ul. Szczecińskiej. Niestety ani on, ani podróżujący z nim pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. A to, według taryfikatora wiąże się z mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz łącznie 6 punktami karnymi. Taki też mandat nałożył na niego policjant. Mężczyzna chcąc uniknąć przede wszystkim punktów karnych, włożył w klamkę wewnętrzną drzwi radiowozu banknot o nominale 100 złotych twierdząc, że ma już 8 punktów na koncie i dodatkowe nie są mu potrzebne, a na pytanie policjanta o włożone w drzwi pieniądze odpowiedział ze śmiechem, że to "na tacę dla księdza”. Reakcja na zachowanie kierującego mogła być tylko jedna. 57 latek został zatrzymany i doprowadzony do pyrzyckiej Komendy Policji

Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Odpowie też za popełnione wykroczenie, czego tak bardzo chciał uniknąć.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj